Spor Organizasyonları

           

 

  

INTERNATIONAL SPORTS FEST  :  Spor Kurulu tarafından organize edilen Spor bayramı süresince tesisler bu organizasyona ayrılmaktadır. Katılan öğrenci sayısı yerli yabancı toplam 600-800  arasında değişmektedir.

FIELD DAY:  Spor Kurulu tarafından her yıl geleneksel  olarak organize edilen atletizm günleri uçaksavar stadyum ev sahipliği yapmakta amatör atletizm branşlarında  bu heyecanı tatmak isteyen herkesin  katıldığı bir organizasyondur. 

FALL GAMES:  Basketbol, Voleybol, Futbol turnuvaları Spor Kurulu tarafından organize edilmektedir.

SNOW BREAK:  Spor Kurulu tarafından Uludağ'da organize edilmektedir.

 

Üniversite Personelimizin Sportif faaliyetleri : Üniversite personelimiz öğle tatilinden yararlanarak güney  kampüs Dodge Gym multi purpose da de Beden Eğitimi Bölümü öğretim elemanları nezaretinde fitness çalışmalarını yıl boyunca düzenli olarak haftada iki gün sürdürmektedir. Ayrıca yine üniversite personeli arasında düzenlenen voleybol müsabakaları için öğle tatilinde dodge gym bu tür organizasyonlara tahsis edilmektedir.

Boğaziçi Spor Kulübü Antrenmanları : Kürek, Yelken, Hentbol, Atletizm branşlarında kulüplerarası müsabakalara iştirak eden Boğaziçi Spor Kulübü takımları talep geldiği ve tesisler uygun olduğu zamanlarda spor tesislerinden yararlanmaktadır.